Výrobní technologie

Specializujeme se na coldsetový ofsetový tisk, což znamená, že barvy jsou přenášeny z tiskové formy na potiskovaný materiál nepřímo a na potiskovaném materiálu zasychají. Dokončovací zařízení umožňuje ořez tiskoviny až ze tří stran, kompletaci a vazbu V1, vklad externí přílohy či lepení inzertních štítků.

Předtisková příprava

Tisková data jsou přijímána tiskárnami v elektronické podobě. Po jejich kontrole následuje proces výroby tiskových forem, pomocí nichž je obrazová informace přenášena na potiskované médium. Za tímto účelem jsou tiskárny MAFRAPRINT vybaveny pěti osvitovými jednotkami CtP (Computer to Plate), kde jsou tyto formy vyráběny osvitem světlocitlivé vrstvy laserovým paprskem přímo bez použití dalších materiálů. Takto exponované formy jsou dále kontinuálně zpracovávány v navazujících vyvolávacích automatech.

Tisk

Dva závody – Praha a Olomouc – disponují společnou výrobní kapacitou sedmi tiskových strojů. Jedná se o stroje kotoučové, což znamená, že potiskovaný papír je dodáván do stroje v rolích a až následně rozřezáván. Každý z těchto strojů má výkon až 37 500 výtisků za hodinu o rozsahu až 96 tabloidních, respektive 48 berlínských stran. Vyráběné produkty mohou být jednosložkové (mají jen jeden hřbet), nebo vícesložkové (každá složka má vlastní hřbet). Již při tisku je možné výsledný produkt opatřit vazbou V1 (tedy sešít kovovými skobičkami) a to v plné produkční rychlosti. Na všech tiskových strojích je instalováno automatické registrační zařízení, které dohlíží na precizní soutisk všech čtyř procesních barev.

Knihařské zpracování

Kromě vlastního tisku jsou tiskárny vybaveny i na stále častěji požadovanou finalizaci vytištěného produktu. Častý je požadavek na změnu výsledného formátu tiskoviny. Pro tuto variantu jsou tiskárny vybaveny ořezovými bubny, jež jsou začleněny přímo do výrobních linek a jsou tak schopné produkt ořezávat kontinuálně až ze tří stran. Knihařská linka V1 navíc umožňuje snášení a sešití vnitřní složky se zušlechtěnou obálkou.

Expedice

Tiskárny MAFRAPRINT jsou vybaveny sedmi expedičními linkami. Každou expediční linku tvoří dopravní řetěz, jenž transportuje produkty z tiskového stroje k jejich dalšímu zpracování. Dále vkládací buben, jenž umožňuje vložit až tři externí přílohy do nosného produktu, lepící zařízení na lepení inzertních štítků o rozměrech A6 nebo A7 a stohovací zařízení. Všechny tyto činnosti lze vykonávat rychlostí až 30 000 produktů za hodinu.

PRAHA
Tiskařská 2
108 00 Praha 10
Tel.: 225 068 109

Zobrazit na mapě

OLOMOUC
Pavelkova 7
772 11 Olomouc
Tel.: 583 803 112

Zobrazit na mapě